Aktuálně

Silvestr v Pravětíně
31. prosince 2020 Z našich služeb a projektů

Silvestr v Pravětíně

Oslavili jsme s klienty konec tohoto náročného roku a přejeme jim i všem zaměstnancům vše nejlepší do roku 2021!

Vánoce 2020 v Pravětíně
27. prosince 2020 Z našich služeb a projektů

Vánoce 2020 v Pravětíně

"Vážená paní ředitelko, dnes jsme navštívili moji maminku u Vás v Domově a chtěla bych Vám poděkovat a vyjádřit hluboký obdiv, jak celou situaci zvládáte. Domov je nádherně vánočně vyzdobený, hrají koledy, klidná atmosféra, jakoby ani žádná epidemie nebyla!!! Na pokojích jste už stihli instalovat čističe vzduchu, opravdu si moc vážíme, co všechno pro naše rodiče děláte!!!! Přeji Vám, pokud možno, klidné Vánoce a pevné zdraví do Nového roku 2021!   S úctou
Pavla P."

Koleda bude online
25. prosince 2020 Tříkrálová sbírka

Koleda bude online

Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci a celostátně přijatým opatřením rozhodlo vedení Charity Česká republika, že po dobu trvání pátého stupně PES kolednické skupinky do ulic nevyrazí.

Poděkování Vimperským ženám za upečené cukroví
24. prosince 2020 Z našich služeb a projektů

Poděkování Vimperským ženám za upečené cukroví

Veliké díky patří všem vimperským ženám, které napekly cukroví, vánočky a další vánoční pečivo pro naše klienty v Pravětíně. Vše bylo výborné a nádherné :-)

100. narozeniny v Pravětíně
10. prosince 2020 Z našich služeb a projektů

100. narozeniny v Pravětíně

26. listopadu 2020 se dožila naše klientka v Pravětíně 100. narozenin! Přejeme jí pevné zdraví a životní optimizmus, který z ní jen září!

Ochranné pomůcky od Igráčka už slouží v Charitách
9. prosince 2020 Diecézní charita České Budějovice

Ochranné pomůcky od Igráčka už slouží v Charitách

Začátkem prosince jsme předali jednotlivým Charitám v českobudějovické diecézi ochranné pomůcky v hodnotě bezmála 300 tisíc Kč. Tuto vítanou materiální pomoc poskytla letos v listopadu společnost EFKO-karton, s.r.o. díky prodeji figurek z limitované edice "Pomáhej s Igráčkem".

Návštěvy domova pro seniory v Pravětíně od 7. 12. 2020
6. prosince 2020 Z našich služeb a projektů

Návštěvy domova pro seniory v Pravětíně od 7. 12. 2020

Od pondělí 7. 12. 2020 se lze objednat na návštěvu svých blízkých v domově pro seniory v Pravětíně na telefonech: 733 220 649 a 731 604 549. Návštěvy budou probíhat ve všední dny v časech 13:30, 14:00 a 15:00 hod., maximálně 2 osoby, maximálně 30 minut a při dodržení epidemiolockých opatření. Prosíme všechny návštěvy, aby byly vybaveny vlastními novými respirátory FFP2 nebo KN95.

...až na vrcholky hor
16. září 2020 Z našich služeb a projektů

...až na vrcholky hor

Obec Kubova Huť uvádí pod záštitou hejtmanky Jihočeského kraje Ivany Stráské a starosty obce Kubova Huť Zbyňka Kloseho 3. ročník benefičního koncertu ...AŽ NA VRCHLKY HOR. Výtěžek z akce bude věnován Domu klidného stáří Pravětín. Srdečně vás zveme tuto sobotu ve 14:30 - Kubova Huť, Školní sjezdovka :-)

Druhá vlna koronaviru je na obzoru – a na mobilní hospice se zapomnělo
20. srpna 2020 Charita Česká republika

Druhá vlna koronaviru je na obzoru – a na mobilní hospice se zapomnělo

Zdravotní sestry a lékaři domácích hospiců jsou pracovníky tzv. první linie, kteří se starali o nejohroženější skupiny během jarní pandemie covid-19. Přestože byli při výkonu své práce vystaveni riziku nákazy onemocněním covid-19 stejně jako pracovníci zařízení lůžkové péče či zdravotnické záchranné služby, nevztahuje se na ně dotační program Ministerstva zdravotnictví určený k vyplacení mimořádných odměn. Odměny pro nemocnice jsou plošné – tedy i tam, kde byl provoz omezen. Zvýšené nasazení zaměstnanců domácích hospiců není ohodnoceno vůbec.

Charita pro Libanon: vyhlašujeme sbírku na pomoc Bejrútu
6. srpna 2020 Charita Česká republika

Charita pro Libanon: vyhlašujeme sbírku na pomoc Bejrútu

V reakci na výbuch, který v úterý 4. srpna otřásl libanonským Bejrútem a vyžádal si několik desítek mrtvých a tisíce zraněných, vyhlašuje Charita Česká republika veřejnou sbírku na pomoc lidem postiženým katastrofou. Z krizového fondu jsme prozatím uvolnili částku 300 tisíc Kč na bezprostřední pomoc.